Závady a opravy střech

Zatéká Vám do střechy přesto, že její životnost ještě neskončila? Teče Vám voda po stěně, nebo se objevují mokré fleky na stropě?

U většiny těchto závad není na vině materiál, nebo technologie, ale většinou špatné provedení nebo malá zkušenost montážní firmy s daným materiálem a podmínkami ve kterých je aplikován.

Údržba střech

Přesto, že jsou střechy ze střešních fólií bezúdržbové, nemůžeme toto označení brát doslovně. Na každé střeše je třeba v intervalu roku, nebo několika let provést prohlídku a údržbu střešní krytiny. Tato údržba spočívá v kontrole odvodňovacích vtoků a okapů a jejich vyčištění. Kontrola těsnosti napojení oplechování na stěny a další konstrukce. Těsnost prostupů a odvětracích komínků.

Nejčastější závady střech

Těchto závad může být velmi mnoho. Záleží na zkušenostech a pečlivosti aplikační firmy. Čím zkušenější a pečlivější firma, tím méně závad. Neplatí, že čím větší nebo starší firma tím zkušenější.

Příklady závad.

Základní závada, mohou být špatně provedené sváry jednotlivých pásů fólie. Tyto bych doporučil nechat zkontrolovat zkušební jehlou při prvních problémech s těsností střešního pláště. Další problém bývá v neutěsnění střešních vtoků se svodovým potrubím. Touto netěsností se vlhkost a vodní pára z potrubí dostává pod střešní fólii, kde se vysráží a prosakuje kolem svodových vedení. Velmi častou závadou je absence odvětrání střechy. I když je střecha prováděná za suchého počasí a suchým materiálem, vždy se postupem času do střešního pláště nějaká vlhkost dostane. Tuto vlhkost je třeba ze střešního pláště odvětrat, aby nedocházelo ke srážení této vlhkosti se změnou klimatických podmínek. Viditelnou závadou je utržené oplechování paty atik a následné utržení fólie od stěny nebo atiky. Vážnou závadou je také chybně provedené kotvení střešní krytiny a tím nafukování fólie při větším větru. Nafukováním fólie dochází ke škubání za fólii a tím vytrhávání dalších kotev. Extrémním následkem může být utržení celé střešní krytiny.

Odstraňování závad

Ze zkušenosti mohu říci, že rozsah závad a doba jejich odstranění se nedá předem odhadnout. Stejné projevy mohou mít rozdílné důvody a množství důvodů. Při odstraňování závad je potřeba ještě více zkušeností a pečlivosti, než při samotné montáži střešní krytiny.

 

Jsme držitelem certifikátu ověřená firma. Tento certifikát neříká, že jsme nikdy neměli reklamaci, nebo závadu na námi provedených hydroizolacích. Spíše vypovídá o tom, že pokud už k takové situaci dojde tak ji okamžitě se zákazníkem řešíme  k jeho úplné spokojenosti, abychom mu nedávali důvod se o naší práci kdekoli negativně vyjadřovat.Potřebujete se na něco zeptat, něčím si nejste jisti? Bez váhání nás kontaktujte. Ochotně Vám odpovíme na vaše dotazy. Rekonstrukce střech děláme již od roku 1994. Volejte 603 213 504 nebo použijte tento kontaktní formulář.

Položky označené * jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Maecenas fermentum

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

© 2013 Martin Dvořák - Všechna práva vyhrazena
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO